Çanakkale Ve Çevresinde Görülmesi Gereken Yerler

Çanakkale Ve Çevresinde Görülmesi Gereken Yerler

Çanakkale, Ege Denizi’ne kıyısı bulunan ve Kuzeybatı Anadolu bölgesinde yer alan ve manevi anlamda en sevilen şehirler arasındadır. Türkiye’nin her şehrinden mutlaka Çanakkale sevgisi ve sempatisi vardır.

Günü birlik gezilerde veya konaklamalı gezilerde, çok sayıda mekan ve alan sunar. Çanakkale ve civarında gezilecek yerler, hem tarihin mistik dokusunu sunar hem de doğanın en güzel görsellerini sunar.

Çanakkale Gezi Rehberi

Çanakkale Şehitliği, kent ziyaretinde ilk gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıradadır. Çanakkale seyahatlerinde mutlaka görülmeli, ziyaret yapılmalıdır.

Çanakkale şehir merkezi, Saat Kulesi, Truva Atı ve şehir maketinin görülmesi için gezi seçkisi sunar. Çanakkale Boğazı ve doğanın muazzam güzelliği uzaktan veya yakında mutlaka görülmeli, güzelliği keşfedilmelidir.

Troya kalıntılarına sahip olan ve tarihin en meşhur kentlerinden olan Çanakkale, 1.016 km2 yüzölçümüne sahiptir. Ve her noktasında, her metrekaresinde şahane güzellikler sunar.

Şehir merkezinde bulunan Nusret Mayın Gemisi, seyahat programınıza eklemeniz gereken noktalardan biridir. Civar bölgeler ise muhakkak gezilmelidir.

Truva Antik Kenti

Truva Antik Kenti

MÖ 3 binli yıllardan kayıt sunan Truva Antik Kenti, Çanakkale’ye ekstra cazibe katan noktalardan biridir. Dünya Mirası listesinde bulunan antik kent, kentte gezilmesi gereken özel değerlerden biridir. Tarihin ve kültürün şık sunumu ve Çanakkale’nin şahane manzarasında keyif sunar.

Assos Antik Kenti

Assos Antik Kenti

MÖ 900 yıllarına dayanan geçmişi ile Çanakkale’ye özel görseller sunan antik kenttir. Çanakkale’nin en yüksek alanında konumlanan Assos, bütünlüğünün büyük bir kısmını koruduğu için özel bir gezi sunar. Anfi tiyatrosu, Athena Tapınağı, Agora ve Nekrapol, Assos’un cazibesine katkı sağlayan yapılarıdır.

Ayrıca surlarıyla tüm ihtişamını ve manzaranın en hoş sunumlarını yapan çok özel kentlerden biridir.

Kadırga Koyu

Kadırga Koyu

Çanakkale kent merkezine yaklaşık 2 km mesafede yer alan Kadırga Koyu, mavi suların en hoş tonlarını izlemek için özel manzaralar sunar. Günü birlik seyahatlerde mutlaka gezilmesi gereken alanlardan biridir. Nezih yeşilleriyle manzaranın en özel fonlarını oluşturan coğrafi yapısı, Çanakkale kentine zenginlik katan alanlardan biridir.

İlginizi Çekebilir : Keşan : Doğal Güzelliklerin Ana Yurdu

Gökçeada

Gökçeada

Türkiye’nin en büyük adası unvanına sahip olan Gökçeada, Çanakkale’nin keşfedilmesi ve muazzam oksijeninin solunması gereken alanlardan biridir. Mavi ve yeşilin en şık bütünleşmelerini sunan ve Ege Denizi’ne renk katan Gökçeada, hem uzaktan hem yakında alabildiğine güzeldir.

Aynalı Çarşı

Çanakkale Aynalı Çarşı

Belki bir türküyle giriş yapar belki doğrudan alışverişe başlarsınız. Çanakkale Destanı’nda adı unutlumaz mekanlardan olan Aynalı Çarşı, günümüzde yapısını koruması ve yerli- yabancı binlerce turiste ev sahipliğini en güzel şekilde sunmasıyla, en çok gezilen noktalardan biridir.

Kent merkezinde bulunan Aynalı Çarşı, yöresel ürünlerin, hediyeli eşyaların ve Çanakkale’yi tanıtan ürünlerin satışını yapan pek çok dükkan ve butik ile yılın her günü hizmet veriyor.

Çimenlik Kalesi

Çanakkale Çimenlik Kalesi

İstanbul’a ithafen belki de…

Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethinden sonra yapılan Çimenlik Kalesi, denizin kıyısındaki konumu ve ihtişamlı yapısı ile Çanakkale’ye hem zenginlik hem keyif katan yapılar arasında yer alır. Kent içi gezi programınızda mutlaka ziyaret etmeli veya civardan keyifle seyredilmelidir.

Çanakkale’de;

  • Gelibolu Yarımadası ve Tarihi Milli Park
  • Bozcaada
  • Sarıkız Tepesi
  • Kaz Dağı
  • Apollo Smintheus Tapınağı
  • Alexandria- Troas Antik Kenti

Mutlaka gezilmesi gereken çok özel alanlar arasında yer alıyor. Çanakkale’ye yakın yerler arasında Kaz Dağları ve dağın zirve noktası olarak adlandırılan Sarıkız Tepesi, muhteşem manzara sunar.

Kaz Dağları etrafında akarsular, ormanlar ve doğanın şık sunumları mutlaka gezilmelidir. Çanakkale kent içi ve civarı her mevsim çok özeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği ile Sağlanmaktadır.