En İlginç Kamp Malzemeleri

En İlginç Kamp Malzemeleri

Sizler için en ilginç kamp malzemelerini incelediğimiz bu yazımızı okuduktan sonra geriye kalan tek ihtiyacınız, sırt çantanız ve deli dolu arkadaş grubunuz olacaktır.

Hayat maratonunuzu sıkı bir rutin olarak görenlerdensiniz, tek eksiğiniz maceralarla dolu bir kamp turudur! Kamp kültürü göçebe yaşam tarzını anımsattığından yerleşik düzene sahip aileler pek tercih etmezler ve bu kültürü bir çeşit risk olarak değerlendirirler. Kamp başlı başına bir yaşam tarzını ifade eden bir gezinti türüdür ve kampta yaşadığınız anılar, en lüks otel maceralarını geride bırakır. Kamp sürecini keyifli bir hale getirmek için bazı kamp malzemelerine ve çılgın bir arkadaş grubuna ihtiyacınız vardır.

 Kamp Türleri

Bir malzeme listesi çıkarmadan önce yapmanız gereken şey kamp türünüze karar vermektir. Kamplar teknik kamplar ve keyfi kamplar olmak üzere iki temel kategoriye ayrılmaktadır.

  1. Teknik Kamplar; Doğa tutkunlarının tercih etmiş olduğu teknik kamplar, yoğun bir enerji ve efor isteyen kamplardır. Doğa ile yalnız kalıp çeşitli etkenlerle mücadele etmeniz gereken bu kamp türünün süresi genellikle 5 gün ile sınırlıdır ve ihtiyaç listeniz ufak bir sırt çantasından ibarettir.
  2. Keyfi Kamplar; Enerji sar etmek için değil de enerji depolamak için gidiyorsanız tercih ettiğiniz kamp türü keyfi kamptır ve ihtiyacınız olan ürünler sizin keyfinize göre belirlenmektedir.

Gereken Kamp Malzemeleri

Temel insan ihtiyaçlarında, beslenmeden sonra gelen diğer ihtiyaç barınmaktır. Barınma, kamp kültürünün temel öğesidir. Barınma ihtiyacınıza uygun olarak seçeceğiniz çadır, listenin başında yer almalıdır daha sonrasında ise, keyfinize göre aşağıda bahsedeceğimiz ilginç ürünlerden birini tercih edebilirsiniz.

  • Kafa Lambası; Gece kamplarında bir sorun haline gelen karanlığa alternatif bir çözüm olarak üretilen bu ürün, kafaya takılarak kullanıldığından elleriniz boşta kalır ve görüş alanınız aydınlanır. Çeşitli modlara sahip olan kafa lambası az veya çok yoğun olarak ayarlanabilmektedir. Kamp süreciniz için bir lamba tercih etmeniz gerekirse, bunun kafa lambası olmasını tavsiye ederiz.
  • Katlanan Masa; Portatif bir ürün çeşidi olarak nitelendirilen bu ürün, oldukça pratik bir kullanım şekline sahiptir. Plastik malzemeden imal edilen katlanan masaları saklamak ve taşımak son derece kolaydır.
  • Hamak; Macera tutkunlarının kamp listesinin olmazsa olmazı haline gelen hamak, söz konusu kamp olunca klasik formundan sıyrılarak özelleşmektedir. Kamp için özel olarak imal edilen hamaklar tıpkı bir yastık gibi yumuşak bir yapıya sahiptir ve klasik hamaklar gibi ip kaynaklı sorun yaşamazsınız. Doğaya karşı sallanarak uyumak isteyenlerden biriyseniz ihtiyaç listenize hamak eklemenizi tavsiye ederiz.
  • Karabina; Çadırın içinde kullanabileceğiniz ürün, eşya asmak konusunda pratiklik sağlayacaktır.
  • Solar Kamp Duşu; Kamp kültürüne merak duyanların ilk yönelttiği sorulardan birisi, ‘Nasıl duş alıyorsunuz?’ olur. Oysa ki her şeyin pratik bir yolunu bulan insanoğlu, bu sorunu da basit bir şekilde halletmiştir. Bir sırt çantasını andıran bu ürün, izole bir şekilde tasarlanmıştır ve klasik sırt çantalarına kıyasla daha büyük bir ebata sahiptir. Bir depo görevi gören bu ürün, çok sık duş alanları memnun etmeyecektir. Klasik kamp mantığına da aykırı olan sık duş fikrine sahipseniz bir otel tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Köpek ve Haşere Kovucular; Doğa ortamlarının vazgeçilmezi olan haşereler insanlar için çok ciddi sorun teşkil etmektedir. Hele bir de hassas bir bünyeye sahipseniz, anaflaksi gibi alerjik bir şok yaşayabilirsiniz. Bu problemin önüne geçmek için yapmanız gereken şey, ilk yardım çantanızın içine haşere kovucu tablet veya spreyler yerleştirmek olmalıdır. Doğayı ev olarak benimseyen köpek dostlarımız, gece sizinle iletişim kurmakta zorlanabilirler ve haliyle karşılıklı bir korku hali yaşanabilir. Bu yüzden köpekleri bu zamansız doğa konaklamasından haberdar etmek durumundayız. Köpek alarmı olarak satışa sunulan ürün çıkardığı düşük frekansta ki sesi ve loş ışığı ile köpekleri uzak tutmaktadır.
  • Pusula; Şayet keyfi değil de teknik bir kamp yapmak üzere seyahate çıktıysanız bir pusulanız olmak zorundadır. Emniyetiniz ve sağlığınız açısından konum takibi çok büyük öneme sahiptir. Doğa mekanlarında bazen telefon çekmeyeceğinden sırt çantanızda mutlaka bir pusula bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Doğa severlere bir nebze de olsa yardımcı olabilmek için hazırladığımız en ilginç kamp malzemeleri yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu listeye dahil olmasını istediğiniz malzeme fikirlerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.