Honda NC750

Honda NC750

Motosiklet tutkunluklarının en çok ilgi gören modellerinden biri olan Honda NC750 modeli, çok fonksiyonlu bir tasarıma sahiptir.  Kullanıcıların, şehir içi uygunluk kriterini birebir karşılayacak şekilde imal edilen motosiklet modeli, her yaştan hayran kitlesine sahiptir. Honda NC750 modeli, orta segmentli motosikletler arasında yer alsa da yüksek performanslı motosiklet sınıfına dahil edilir. Bu ürün incelemesi neticesinde bir Honda klasiği olarak; az yakıt ve konfor vaatlerinin başarıyla yerine getirildiği görülmüştür.

Yatık bir tasarım modeline sahip olan bu motosiklet modeli, klasik motosiklet modellerine göre titreme sorunu yaşatmaması ile bir adım öne çıkmaktadır.

2 ayrı mod seçeneği ile piyasaya sürülen Honda NC750’nin 2 modu da başarılı bir yol işlemiştir. Bu özellik ürünü vazgeçilmez kılmaktadır. Motorun sahip olduğu çekiş kontrol sistemi, yağmurlu ve kaygan zeminde motorun performans kaybına uğramadan güvenli bir şekilde yol kat etmesine olanak sağlıyor. Piyasada ki en iddialı çekiş kontrol sistemine sahip olabilecek motosiklet türlerinden biri olan bu ürünün, ilerleyen günlerde de adından sıkça bahsettireceğine inanıyoruz.

Honda NC750 model motosiklet ile yapacağınız ani hızlanma, yüksek devirlerde sürüş ve fazla yük demek yüksek yakıt tüketimi demektir. Motosiklet kullanımınızı gözden geçirerek yakıt kullanım miktarınızı azaltmanız mümkündür. Örneğin ilk olarak motosikleti fazla ağırlıklardan kurtularak başlayabilirsiniz. Ardından kalkış esnasında gaza birden yüklenmek yerine nazik bir şekilde basarak ve vitesleri kontrollü değiştirerek yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Avrupa ülkelerinde yakıt ve tasarım konusunda eşsiz olarak nitelendirilen bu ürün, Türkiye’de oldukça rağbet görmüştür. Satış oranları beklenenden çok daha fazla olmuştur, bu durum açık bir şekilde ürün performansının beklenenden iyi olduğunu ortaya koymaktadır.

Motosiklet tutkunlarının bu ürüne yönelmelerinin başında ana neden olarak, eşsiz konfor kriteri yatmaktadır. Bu kritere eklenen minimum yakıt kıstası ile ürün kullanıcılardan tam puan almaktadır. Klasik motosikletlerin aksine sarsma ve titreme gibi bir sorun yaşatmaması, güvenilirliği konusuna da açıklık getirmektedir. Motor konusunda öncü olan Honda, bu başarısını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Honda NC750 ile bu başarısını 2019 senesinde bir kez daha ispatlamıştır.

Honda NC750 Teknik Özellikleri

Kullanıcı konforunun göze çarptığı bu motosiklet modeli, orta segmentli motosiklet olarak anılsa da normal üzeri bir performansa sahiptir.  Tıpkı Honda’nın diğer motosiklet modelleri gibi oldukça güçlü bir motor tasarımına sahip olan bu ürünün motoru; sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, 8 sübaplı, SOHC, paralel çift silindirlidir. Emisyon standardı Euro 4 olarak adlandırılan bu ürün, yüksek performansını emisyon standardına bağlıdır.

Yakıt tüketimi ile dikkatleri üzerine toplayan motosiklet modeli yaklaşık olarak 100 km/3,5 lt ile 100 km/ 4 lt arasında bir yakıt tüketimine sahiptir. Piyasada ki yeni çıkan motosiklet modelleri ile kıyaslansa dahi yakıt konusunda eşsiz olarak nitelenebilir. Motorun ön tekerleğinde 320 mm tek disk, çift pistonlu kaliper fren sitemi kullanılmıştır. Arka tekerlekte ise 240 mm tek disk, tek pistonlu kaliper fren sistemi kullanılmıştır.

Boş ağırlığı yaklaşık olarak 220 kg olan bu ürün, yatık bir model olarak nitelendirildiğinden hem şehir içi hem de şehir dışı kullanım için idealdir.

Neden Honda NC750?

Doğayla iç-içe bir sürüş keyfini deneyimlemek isteyenlerin özellikle incelemesini isteyeceğimiz bir model olan bu ürün, her tür hava şartına karşı oldukça dayanıklıdır. Hem asfaltta hem de doğa da kolay kullanım imkânı sunan ürünün beygir gücü göze çarpmaktadır. Motor silindir hacmi bakımından oldukça yüksek bir çekiş gücüne sahip olan bu motosiklet modeli, aynı zamanda sahip olduğu seri kullanım özelliği ile 745 cc özelliğine sahiptir. Kilometre göstergesinin yanına yerleştirilen devir saati göstergesi ve vites göstergesi, rahat yolcu ayağı gibi eklentiler ile zenginleştirilen Honda’nın NC750 modeli, motosiklet tutkunlarına kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Profesyonel özelliklere sahip olan Honda NC750, göze çarpan pratik özellikleriyle birinci sınıf bir tasarıma sahiptir.  Yakıt ve devir göstergesi gidon sisteminde yer alan bu üründe, gidon kilidi ve boş vites göstergesi diğer önemli eklentileri arasındadır. Jikle kolu ve kask askısı yine kullanıcılara kolaylık sağlayan parçalardandır. Bir motosiklette en önemli parçanın hız göstergesi olduğuna inananlardansanız, bu ürüne kesinlikle şans vermenizi öneririz çünkü bu modelde, hız göstergesi gösterge panelinde mevcuttur. Gösterge paneli ise elektrikli kullanım özelliğine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.