İstanbul Ve Çevresindeki En İyi Dalış Kursları

İstanbul Ve Çevresindeki En İyi Dalış Kursları

Yüzmeye yeni başladıysanız iyi bir dalıcı olmak için kurslara başvurmanız gerekir. Araştırmalar sonucu İstanbul ve çevresinde en iyi dalış kursunu İstanbul Akvaryum Dalış Merkezinin verdiği tespit edilmiştir. Dalış kursu almak istiyorsanız İstanbul Akvaryum Dalış Merkezinde bulunan uzman eğitmenlerden yardım alabilirsiniz. Başvuru yapmak için yüzme bilmeniz yeterli.

Dalış Kursu İçin Aranan Ön Koşullar

Eğer yüzme biliyorsanız İstanbul Akvaryum Dalış Merkezinde kurs alabilmek için doktor tarafından ‘’dalış yapabilir” raporu almanız gerekir. Doktor raporunu İstanbul Akvaryum Dalış Merkezinden alabilirsiniz. Dalış ekipmanları İstanbul Akvaryum Dalış Merkezi tarafından ücretsiz bir şekilde verilecektir. Deniz dalışlarına başlamadan önce derslere devamlı gelmek, havuz ve teorik sınavlarından geçmeniz gerekir.

Dalış Kursu

Dalış Kursu Programı

Kursta verilecek dersler; teorik dersler, havuz çalışmaları ve deniz çalışmaları şeklinde 3 gruba ayrılır.

Teorik Dersler: Her ayın 3. Hafta sonunda Cumartesi-Pazar günleri saat 10.00-16.00 arasında 12 saatlik program şeklinde verilir. Hafta içi kursları ise her ayın ilk Salı günü başlar. Salı-Perşembe günlerinde 19.30-21.30 saatleri arasında verilir. Hasta içi yapılan teorik kurslar toplam 3 hafta sürer. 6 kişiden fazla gruplar için özel kurslar düzenlenir ve İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde kurs verilebilmektedir.

Deniz dalışları: Deniz dalışlarından geçebilmek için bu işe en az 2 gün ayırmak gerekir. Deniz dalışları Güney, Marmara ve Ege bölgelerinde yapılacaktır. İstanbul Akvaryum Dalış Merkezine en yakım dalış yerleri Yassıada ve Sivri ada adıdır. Ancak bu iki yerde de günübirlik çalışmalar düzenlenir. 4 adet dalışı tamamlayan bireyler İstanbul Akvaryumda köpek balıkları ile birlikte 5. dalışlarını yapmaya hak kazanacaklardır.

Eğitim güvenliği açısından havuz dalışlarında ve deniz dalışlarında öğrenciden çok öğretmenin olması çok iyi bir avantajdır. Öğretmenlerin gözetimi ve koruması altında olduğunuzdan hiç korkmanıza gerek yok. Öğretmenler dalış kurşuna gelen birçok kişiye can simidi oluyor.

Tüplü Dalış

İlginizi Çekebilir: Keşan : Doğal Güzelliklerin Ana Yurdu

Dalış Kurslarına Gitmenin Avantajları Nelerdir?

Dalış kursu tamamlamayı öğrenerek deniz altı dünyasını keşfedebilirsiniz. Balıklar, yosunlar, su altı canlıları gibi canlı yaratıklar insan vücudunu dinlendiren niteliklere sahiptir.  Dalış kursu alarak bu canlıları daha yakından tanıyabilir, onlara dokunabilirsiniz.

Hayvanlarla tanışıp güzel vakit geçirebileceğiniz gibi kendinizi yeni canlılar ile tanıştırabilir misiniz? Eğer cevabınız evet ise hiç vakit kaybetmeden İstanbul Akvaryum Dalış Merkezi’ne kayıt olmalısınız. Kayıt işleminin ardından verilecek eğitim sayesinde çok iyi bir Dalış hocası olmanız mümkün.

Instagram: motorlugezgincom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.