İstanbul’da Motor ile Günübirlik Gidilecek Yerler

İstanbul’da Motor ile Günübirlik Gidilecek Yerler

İstanbul’da Motor ile Günübirlik Gidilecek Yerler :

İstanbul, trafiği, kalabalığı, monoton ve yoğun günlük hayatı ile insanların zaman zaman boğulduğu bir şehir. Durum böyle olunca da özellikle hafta sonlarını değişik aktiviteler ile değerlendirmek isteyen insanlar günübirlik gidebilecekleri yerlerin arayışına giriyorlar. İstanbul’da Motor ile Günübirlik Gidilecek Yerler makalesi özellikle motor tutkunlarının İstanbul’dan bir, iki saat uzaklıkta olan yerlere olan meraklarını bildiğimiz için mükemmel bir gezi listesi oluşturduk. Trafik derdi olmadan, insan kalabalığından uzak geçireceğiniz bir gün size bütün haftanın enerjisini depolamanız için güzel bir fırsat olacak. Umarım İstanbul’da Motor ile Günübirlik Gidilecek Yerler isimli makale ile yeni yerler keşfedersiniz.

Maşukiye

İstanbul’da Motor ile Günübirlik Gidilecek Yerler - Maşukiye

İstanbul’a yaklaşık 120 km uzaklıkta olan Maşukiye gezi tutkunları için mükemmel bir tercih olacak. 1869’larda kurulmuş olan bu köy sizi her mevsim eşsiz güzelliklerle karşılar. Maşukiye bahar aylarında kuş seslerinin su sesi ile dansını dinlemek için gidebileceğiniz, huzur dolu doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz, size şehir hayatını unutturacak eşsiz bir köy. Kirazlı yaylasında piknik yapmadan İstanbul’a dönmeyin.

Ağva

Ağva

İstanbul’a 97 km uzaklıkta olan Ağva adeta cennetten bir parça. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz, yapıların ahşaptan oluştuğu bu doğa harikasını bu sene görülecek yerler listenizin üst sıralarına alın. Göksu ve Yeşilçay derelerinin tam ortasında bulunan bu güzel beldenin tarihi M.Ö. 7. Yüzyıla kadar uzanıyor.

Ağva 3 km uzunlukta bir plaja sahip. Mevsim yaz ise burada yüzme keyfinden mahrum kalmamalısınız.

Ağva’nın görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri de Kadırga Koyu. Amfi tiyatroya benzeyen Kadırga koyu deniz keyfi yapmak için elverişli bir bölge.

Doğal güzellikleri saymakla bitmeyen Ağva’nın diğer bir incisi de Kilimli Koyu. Bu koya deniz yolu ile ulaşım sağlanıyor. Kaya heykelleri, havuzları ve doğal köprüleri ile sizleri hayrete düşürecek. Kilimli Koyu’nda denize girmek isterseniz şemsiye ile şezlong kiralayabileceğiniz bir tesis mevcut. Balık tutkunları, bu koya giderken oltalarınızı almayı unutmayın.

Ağva’ya gittiğinizde görmeye değer diğer yerler ise; Hacılı köyü, Göksu Nehri, Saklı Göl ve Kurudere Şelalesi’dir.

Çiğdem Yaylası

Adapazarı Çiğdem Yaylası

Yaklaşık olarak 1599 metre yüksekliğe sahip olan bu yayla size temiz havanın tadını çıkarmayı vadediyor. Türkiye’nin en güzel on yaylası arasına giren Çiğdem yaylası eşsiz bir manzaraya sahip. Her sene temmuz ayının ikinci haftasında yayla şenlikleri düzenlenmekte. Bu şenlikte yaylanın hayvancılık ve meyve-sebze yetiştiriciliği tanıtılmakta ve eğlenceler düzenlenmektedir.

Riva

Riva

İstanbul’a 97 km uzaklıkta yer alan Riva denizin ve yeşilin buluştuğu en güzel adreslerden biridir. Riva’da gezebileceğiniz bir müze ve bir kale de yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir : Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Kilyos

Kilyos

Sessiz, sakin bir gün geçirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. İstanbul’un Sarıyer ilçesine ait olan bu güzel beldede deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağınız gibi orman bölgesinde de doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Turizme büyük katkı sağlayan Kilyos, görülmeye değer bir yer. Ancak yaz aylarında hafta içi gitmeye dikkat edin.

Kastro Koyu

Kastro

İstanbul’a 147 km uzaklıkta yer alan bu koyun bir tarafı orman, bir tarafı ise Karadeniz’e dökülen şahane bir göldür. Günümüzde Çamlıköy plajı olarak bilinen Kastro Koyu kafa dinlemek için en iyi tercihlerden biridir. Kamp yapmak için oldukça uygun olan bu bölgenin kamp alanlarında çadır kiralayabilirsiniz.

Ballıkayalar

Ballıkayalar

İstanbul’a sadece 55 km uzaklıkta yer alan Ballıkayalar Tavşanlı köyünde bir kanyondur.

Ballıkayalar doğa tutkunları için adeta bir nimet. Tabiat Parkında yürüyüş ve kaya tırmanışı yapabilir ya da enfes göl manzarasına karşı haftanın stresini üstünüzden atabilirsiniz. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu doğa harikası yer seyahat planlarınızın üst sıralarında yer almayı hak ediyor.

Pınarlı Köyü

Pınarlı Koyu

İstanbul’a olan 97 km uzaklığı ile günübirlik gidilecek yerler arasında olan Pınarlı Köyü Sardala Koyu ile meşhurdur. Sardala Koyu’nun buz gibi suyunda yüzmek ve eşsiz doğasında kamp yapmak Pınarlı Köyü’nde yapılacak en iyi şeylerdir. İstanbul’da Motor ile Günübirlik Gidilecek Yerler

Instagram: motorlugezgincom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği ile Sağlanmaktadır.