Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Doğa ve kamp tutkunları, yılın her mevsiminde kamp yapabilecekleri yerleri araştırıyorlar. Türkiye’de kamp alanları, kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal yerlerden biridir. Böylece kamp yaparken hem doğa, hem de güzel manzaralar ile iç içe birkaç gün geçirilebilir. Kamp yalnızca yaz aylarının sıcağında yapılabilecek bir eylem değil, sonbahar, ilkbahar ve kış aylarında da yapılabilir. Bu sayede doğanın bahar ve kış aylarında sahip olduğu güzellikler eşliğinde bir kamp geçirilebilir.

10 Muhteşem Kamp Rotası

     1.İzmir – Karagöl: 

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Yaz ve bahar aylarında kamp yapılacak yerler arasında bulunan Karagöl, İzmir yerlisi olanların dahi pek fazla bilmediği bir kamp yeridir. Karagöl, İzmir’in Yamanlar Dağı’nda bulunan ve bir araçla da gidilebilecek bir yerdir. Etrafı tamamen ormanlarla kaplanmış olan göl sayesinde bahar aylarında sarı ve kırmızı yaprakların uyumu gölün oldukça güzel bir manzaraya sahip olmasını sağlıyor. Günübirlik geziler için de oldukça rahatlıkla gidilebilecek doğa harikası bir yer olan Karagöl, kamp yapmak isteyenler için uygun yerler barındırıyor. Ayrıca göl civarında bulunan bir restoran sayesinde kamp yapmaya gidildiğinde yemek için bir hazırlık yapılmasına da gerek kalmıyor.

     2. Düzce – Yedigöller Yolu:

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Bir kartpostalın içindeymiş gibi hissettiren manzarası sayesinde Düzce’de bulunan Yedigöller Yolu, diğer birçok kamp alanları arasından farklı olarak oldukça etkileyici bir tabloya sahiptir. Haritalarda bile tam olarak görünmeyen bu yalancı cennet sayesinde, burayı keşfeden kişiler, bir doğa harikası ile karşılaşıyor. Araç ile ve motosiklet ile gidilerek bir hafta sonu kamp yapmak ve doğa yürüyüşleri yapmak için oldukça ideal bir alan.

     3. Konya – Celil Boğazı:

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Sahip olduğu peri bacaları sayesinde kişilerin kendini Nevşehir Kapadokya’da hissine kapılmalarına neden oluyor. Ayrıca buraya kamp yapmak için gelenler, doğada yaşayan tavşan, kartal ve tilki gibi hayvanları da yakında görebilme şansı elde ediyorlar. Celil Boğazı, bir yeşillik alan manzarası sergileyemese de sonbahar mevsiminde toprak rengi kırmızıya çalan bir renge bürünerek oldukça farklı bir yer halini alıyor. Kamp yapmak için Konya’da bulunan Celil Boğazı’na gelecek olanlar, sonbahar mevsiminde güneşin batmasına 1 saat kala oldukça güzel manzara fotoğrafları yakalayabilirler.

     4. Ankara – Sorgun Gölü:

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Kış mevsiminde kamp yapmak ve doğanın sunduğu manzaranın keyfine yakından varmak isteyenlerin uğrak noktalarından biri de Ankara’da bulunan Sorgun Gölü’dür. Buraya araçla gidilip çadır kampı yapılabileceği gibi aynı zamanda bir karavanı olanlar gölde karavanıyla da kamp yapabilirler. Bu sayede gölün çevresinde birçok tarihi ve doğal alanlar da kamp sırasında keşfedilebilir.

     5. Karabük – Yenice Ormanları :

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Yenice Ormanları, 4 mevsim boyunca kamp tutkunlarına ev sahipliği yapan bir yerdir. Ormanın sahip olduğu doğal güzellikler, kampçılara tam anlamı ile doğa ile iç içe bir manzara sunuyor. Çadır ya da karavan ile kamp yapılabilecek ormanda aynı zamanda kaya tırmanışından kanyon geçişine ve doğa yürüyüşüne kadar birçok aktivite de yapılabiliyor.

     6. Artvin – Hatila Vadisi :

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Artvin merkez ilçe sınırları içerisinde bulunan Hatila Vadisi, Hatila Deresi ve birçok derenin bulunduğu, Karadeniz’in en güzel milli parklarından biridir. Hatila vadisinde kamp tutkunları için karavan ya da çadır kampı yapmaya olanak tanıyan yerler bulunuyor. Yeşil bir doğa ile iç içe birkaç gün geçirilebilecek vadide yeşilin her tonuna rastlamak mümkün.

     7. Kaz Dağları – Hızır Kamp :

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Doğal ağaç evlerden yapılan kamp yerleri sayesinde kampçıların doğal yaşam ile iç içe olması sağlanıyor. Tatil için konaklama yerleri de bulunan Hızır Kamp’ta kampçılar isterlerse kendi çadırlarını kurarak da tatil yapabiliyorlar. Ayrıca yılın bazı dönemlerinde buraya doğa ile baş başa, temiz bir oksijen sayesinde yoga, meditasyon yapmaya gelenler de bulunuyor.

     8. Erzurum, Narman – Oltu Yolu :

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Erzurum’un Narman ve Oltu ilçeleri arasında kalan Oltu Yolu, kayalardaki doğal renkleri ile ziyaretçilerini karşılıyor. Oltu yolu üzerinde bulunan yolun her iki yanında sıralanmış olan jips tepeciklerindeki renkler, fotoğraf çekmek için gelenlerin uğrak noktalarındandır. Oltu yolu, kampçıların genellikle sonbahar mevsimlerinde tercih ettiği bir yerdir.

     9. Bolu – Sülüklü Göl :

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Adından da anlaşılacağı üzere, içerisinde birçok sülüğü barındıran göl, kamp kurmak için gelenlere çevresinde uygun yerler barındırıyor. Özellikle sonbahar aylarında günü birlik olarak gölü görmeye gelenler ve kampçılar sayesinde göl, ziyaretçi akınına uğruyor. Sülüklü gölü çevreleyen ormanın sonbahar aylarında oldukça güzel renklere bürünmesi dikkatleri üzerine çeken noktalardandır.

     10. Ören – Karya Patikası :

Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Kamp ve doğa tutkunlarının yılın her mevsimi ziyaret ettiği Karya Patikası, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı olan Ören beldesinde yer alıyor. Gökova Körfezi’nde bulunan KArya patikası özellikle bahar aylarında pastel renklere bürünerek manzara fotoğraflarının çekilmesine de olanak tanıyor. Patika, Kocadağ’ın eteklerindeki ormandan başlayarak 1 saatlik yürüyüşün ardından büyük dönüşler yaparak Kocadağ’ın yamacına kadar ulaşıyor.

İlginizi Çekebilir : KAMP MALZEMELERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği ile Sağlanmaktadır.