Kask Seçimi

Kask Seçimi

Kask Boyutu ve Kafanızın Şekli :

Kuşkusuz en önemli faktör alacağınız kaskın kafanıza uyup uymamasıdır. Kaskı giydiğiniz zaman kendinizi rahat hissetmelisiniz. Aksi taktirde dikkatiniz dağılacaktır. Kask alırken renkten ziyade kafanıza uyup uymamasına bakmalısınız. Motosiklet kaskı seçerken kafanızın çevresini ölçüp, o ölçü doğrultusunda kask almalısınız.

Kask Seçimi

Kask Ömrü Ne Kadardır?

Bir kaskın kullanım zamanı ortalama 5 yıldır. Bu yüzden her beş yılda bir Kaskınızı değiştirmelisiniz. Ayrıca bu ömür kaskınızı kullanım şeklinize de bağlıdır. Kaskınızı defalarca düşürmüş veya kaza yapmış iseniz bu sürenin geçmesini beklemenizi önermeyiz.

Havalandırma

Uzun süreli kask kullanırken kafanız havasız kalır ve sizi rahatsız eder. Terlemenize ve huzursuz olmanıza neden olur. Bundan dolayı kask seçerken havalandırma özellikli olmasına dikkat ediniz. Aslında bir çok kask modelinde havalandırma özelliği vardır fakat işlevi iyi değildir. Dikkat etmeniz gereken havalandırma özelliğinin ne kadar etkili olduğudur.

Fiyat

Fiyat genellikle kullanılan malzeme kalitesi ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kısacası, daha pahalı bir kask genellikle daha iyi koruma, konfor ve teknoloji sunar ancak bu makul fiyatlı ve kaliteli bir kask bulamayacağınız anlamına gelmez. Unutmayın; “Hayatınızın değeri bilçilemez!”

İlginizi Çekebilir : Sisli Havalarda Motosiklet Sürmek

2 thoughts on “Kask Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği ile Sağlanmaktadır.