Katil Bariyer!

Katil Bariyer!

Katil Bariyer Nedir?

Motosiklet kullanmak çok farklı bir tutkudur. Bu tutkuyu yaşarken de dikkatli olup gerekli ekipmanları giymek sağlığınız açısından iyi olacaktır. Gerek kendi sağlığınız gerek çevrenizdeki insanların sağlığı dolayısıyla dikkat etmeniz herkesin yararına olacaktır. Yol kenarlarında bulunan ve bıçak etkisi gösteren bariyerler çok sayıda ölümlere sebebiyet vermektedir.

Katil Bariyer İstemiyoruz

Bunun için binlerce motosiklet kullanıcısı ‘ KATİL BARİYER İSTEMİYORUZ! ‘ sloganıyla İstanbul’da bir araya geldiler. Yaşanan kazalarda çok sayıda ölüme sebebiyet veren bu bariyerlerin yerine farklı bir sistem gelmesi için harekete geçtiler. Sosyal medya üzerinden de başlatılan kampanyaya ünlü isimlerde destek oldu. Motosiklet sürücüleri tarafından başlatılan bu kampanyaya Dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu’da ‘ katil bariyer istemiyoruz ‘ sloganıyla destek verdi. Bunun ardından Kenan Sofuoğlu harekete geçmiş Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüşme sağlamıştır.

İlginizi Çekebilir : Trafik Kurallarını İhlal Eden Sürücüler Daha Fazla Trafik Sigortası Primi Ödeyecek

Motorcu Dostu Bariyer

Motosiklet sürücüleri güvenlikleri için her ne kadar önlemlerini alsalarda bu bıçak etkisi yaratan bariyerlerin kaza anında elbiselerini bile parçaladıklarını dile getirmişlerdir. Trafik kazalarının çok fazla sebebi var hava şartları , dikkatsizlik , yol gibi bunlardan en tehlikelisi ise bariyerler. Motosikletlilerin başlattığı bu kampanyaya kısa zamanda dönüş yapıldı ve İstanbul’da motosiklet dostu bariyerlerin yapımına başlandı. Haliç’ten başlayıp Beylikdüzü’ne kadar olan D-100 yolunda olan katil bariyerler kaldırılıp yerine motorcu dostu bariyerler yapılmaktadır.

Motorcu Dostu Bariyer

İstanbul’da Katil Bariyerler Değişiyor:

İstanbul’da yapılan motorcu dostu bariyerlerin her ilde yapılması bir çok canın kurtarılması demektir. Türkiye’de bulunan motosikletçi sayısı neredeyse 3,5 milyonu geçti. İstanbul trafiğinde arabaların nasıl sıkıntı çektiğini motosikletlilerin de nasıl o trafik sıkıntısını aştığını görüyorsunuz. Motosiklet trafik sorununun çözümüdür. Eğer daha güvenli bir ortam oluşursa insanları motosiklet kullanmaya teşvik edip trafik sorunununda ortadan kalkması sağlanabilir.

Instagram : motorlugezgincom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.