Keşan : Doğal Güzelliklerin Ana Yurdu

Keşan : Doğal Güzelliklerin Ana Yurdu

Keşan

Keşan, Edirne’nin bir ilçesidir. Türkiye’nin Trakya bölgesinde yer alır. İstanbul Çanakkale güzergâhında bulunmasından dolayı birçok insanın mola verdikleri duraklardan biri olmuştur. Keşan’ın yaz turizmi açısından gelişmiş olması tatilcilerin uğrak yeri olmasının nedenlerinden biridir. Gökçetepe, Erikli, Mecidiye Keşan’ın tatil bölgelerinden birkaçıdır. Kamp tutkunları için de tercih edilen Keşan’ın kamp yerleri bulunmaktadır. Doğaseverler için vazgeçilmez bir yerdir Keşan.

Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı yaz kampı için en ideal yerlerden biridir. Mevsim normallerin dışında yaşansa da doğanın yeşilliği ile deniz manzarasına karşı kamp yapmak isterseniz ilk tercihleriniz arasında Gökçetepe Tabiat Parkı gelmeli. Zira yaz aylarında üşüyebilirsiniz. Denizin sıcaklık derecesi düşüktür. Denize girmeyi düşünüyorsanız bunu bilmeniz size fayda sağlayacaktır. İstanbul’a 227 km uzaklıktadır.

Erikli

Erikli

Erikli, kampçıların mutlak duraklarından biridir. Kuş sesleri ve çam ağaçlarının gölgesinde güne huzurla uyanmak için kaçınılmaz bir yer. Denizin ferah kokusuyla nefes alarak vakit geçirmek isterseniz tercihiniz Erikli olmalıdır. Keşan ilçesine 2,5 saat, İstanbul’a 240 uzaklıktadır.

Danişment Orman Parkı

Danişment Orman Kampı

Saroz Körfezi kıyısına bulunan Danişment Orman Parkı yaz mevsiminde tatilcilere ve kamp severlere ev sahipliği yapmaktadır. En beğenilen kamp alanlarından biridir. Kafa dinlemek ve huzuru bulmak istiyorsanız mutlaka uğramanız gereken bir duraktır. İstanbul’a uzaklığı 270 km’dir.

İlginizi Çekebilir : Kamp İçin Düşünebileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Uzunkum Beach

Uzunkum

Genelde İstanbul’dan gelen misafirlerini ağırlayan Uzunkum Keşan’ın Mecidiye bölgesinde yer alır. Sessiz ve sakin bir kamp yeri arıyorsanız Uzunkum Beach tercihiniz olmalı. Güneşin keyfini çıkarırken balık tutabilirsiniz. Ağaçlık alanı mevcuttur.

Yeşil Kamp

Yeşil Kamp

Yeşil Kamp, Erikli Sahilinde bulunmaktadır. Temiz ve ferah havasıyla kamp severlerini ağırlayan Yeşil Kamp doğa tutkunları için ilk sırada yer alabilir. İsterseniz denizin kıyısında isterseniz ağaçların gölgesinde çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Denizin ve doğanın güzelliğini keşfederek huzurlu günler geçirebilirsiniz.

Saros Körfezi

Saroz Körfezi

Kaliteli ve güzel vakit geçirmek isteyenler Saros Körfezinde kamp yaparak vakitlerini değerlendirebilirler. Doğayla iç içe olmak denizin kokusuyla, ağaçların gölgesinde, kuş sesleri ile günü karşılamak isterseniz mutlaka gitmeniz gereken duraklardan biri Saros Körfezidir. Hafta sonu kaçamak yapmak isterseniz Saros ilk tercihiniz olmalıdır. Doğanın size sunduğu güzelliklerin tadını doya sıya çıkartmak ve yorgunluğunuzu atmak için ideal bir yer.

Instagram: motorlugezgincom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği ile Sağlanmaktadır.