Motosiklet İle Kamp Yapmayı Sevenlere Motosiklet Aksesuar Tavsiyeleri

Motosiklet İle Kamp Yapmayı Sevenlere Motosiklet Aksesuar Tavsiyeleri

Motosikletli yolculuklar insanın kendisini bir kuş gibi özgür hissetmesini sağlıyor. Doğanın en gizli köşelerinde bile motorunuzla eşsiz güzelliklere şahitlik edebiliyorsunuz. Elbette her güzel şeyin bir zorunluluğu var. Esasında zorunluluktan ziyade motosiklet ile yapacağınız kamp deneyimini daha verimli hale getirmek için kullanımı olmazsa olmazlar diyelim. Kamp yolculuğu sırasında kullanacağınız bu aksesuarlar güvenliğinizi sağlamak için size sandığınızdan daha fazla yarar sağlayacaklar. Bu yazımızda motosiklet aksesuar tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.

Motor İle Kamp Yapmanın Güzellikleri

Hazır konu motosikletle kamp yapmaya gelmişken, bu keyifli aktivitenin güzelliklerinden bahsetmeden geçmeyelim. İlk olarak motorunuzla yapacağınız kamp ve gezilerde herhangi bir bağlayıcılık söz konusu değil. Özgürlüğün tadını sonuna kadar yaşayarak, kendi rotanızı dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Bunun dışında kamp süreci boyunca doğanın ortasında, tüm güzelliklerle baş başasınız. Uyandığınızda sizi karşılayan doyum olmaz güzellikleri başka bir şeyle değiştirmek mümkün değil.

Elbette kamptan önce yapılmasına öncelik verilmesi gereken bazı konular var. Yola çıkmadan önce mutlaka ihtiyaç duyacağınız motor aksesuarlarını edinmeli ve güvenlik önlemlerinizi alarak, kamp rotanızı belirlemelisiniz. Belli bir rota çizmek istemesiniz bile en azından mevsime göre yoların durumu hakkında bilgi edinmenizde yarar var.

Yola Çıkmadan Önce Motosiklet Bakımlarınızı Yaptırın

Uzun ince yollarda rotanızı belirlemeden önce usta eller tarafından motosikletinizin bakımlarını yaptırmalısınız. Motosikletin teknik aksamları kontrol edilmeli ve uzun yol için hazır hale getirilmelidir. Zincir bakımı, akü kontrolü, motor kontrolü gibi detaylı bir muayene yapılmalıdır. Yolculuk sırasında zincirlerde meydana gelebilecek problemlerin önüne geçmek için otomatik zincir yağlama sistemini kullanabilirsiniz.

Motorla Kampa Çıkmadan Önce Mutlaka Hazırlık Yapın

Baştan beri söylediğimiz gibi motorlu kamp gezisi insanın kendisini özgür hissetmesi için en uygun aktivitelerden birisi. Ancak özgürlüğe giden bu yola çıkmadan önce hazırlık yapmanız son derece önemli. Kamp süreniz, rotanız, mevsim gibi faktörler yola çıkmadan önce değerlendirilmeli ve bu çerçevede bir hazırlık oluşturulmalıdır. Anlık değişkenlik gösteren hava koşulları için de tedbirinizi almayı unutmayın. Şimdi gelin birlikte motosiklet ile kamp yaparken kullanmanız gereken aksesuarları inceleyelim.

Motosiklet Aksesuar Tavsiyeleri

  1. Kamp İçin Çanta Seti

Yamaha dahil olmak üzere birçok motosiklet modeli ile uyumlu olan Dakar çanta seti, kamp gezinizi olabildiğince verimli hale getiriyor. 2 adet çantadan meydana gelen set, çanta başına 32 litrelik hacme sahip. Yani toplamda 64 litrelik bir alan sunmakta. Dayanıklı ve su geçirmez malzemesi sayesinde motosiklet ile kamp yapacak kişiler için uygun bir ürün. Bu ürünü kolaylıkla monte ve demonte edebilirsiniz.

  1. Kuyruk Çantası

Kamp yapacak kişiler için konfor alanı sağlayan motosiklet kuyruk çantası, daha çok malzeme ile güvenli bir şekilde uzun yolculuklara çıkmanızı sağlıyor. Depolama alanınızı genişletmesi bakımından motorlu kamp için ideal bir ürün. Kawasaki kuyruk çantası neredeyse tüm motosiklet modelleri ile uyum gösterir. Su geçirmez yapısı ve 36 litreye varan kapasitesiyle kolay bir şekilde monte ve demonte edilebilir. Motosiklet ile kamp yapacak kişilere tavsiye edebiliriz.

  1. Sis Farı

Güvenlik için sis farı motosiklet severlerin olmazsa olmaz aksesuarları arasında yer alıyor. Özellikle kötü hava şartlarında görüş açınızı korumanızı sağlayan sis farı bunun dışında trafikteki diğer araçlar tarafından rahatlıkla fark edilebilmenizi sağlıyor.

  1. Motosiklet Brandası

Beklenmedik hava koşulları için motosiklet brandası, kamp öncesi mutlaka edinmeniz gereken aksesuarlardan birisi. Motor tutkunları tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında BMW motor brandası geliyor. Yüksek koruma sağlayan motosiklet brandası, motosikletinizin iç ve dış kısımlarını tam olarak koruyor. Üç katmanlı yapısı sayesinde suya karşı dayanıklı özellikte imal edilmektedir.

  1. Motosiklet Alarmlı Disk Kilidi

Bu ürün ise sizden ziyade motosikletinizin güvenliğini sağlıyor. Motosiklet alarmlı disk kilidi, özellikle kamp gezisine çıkan kişilerin edinmeleri gereken bir aksesuardır. Çelik alaşımlı sert yapıda bir sürücüye sahip olan abus alarmlı disk kilitleri motosikletinizin güvenliğini sağlamak konusunda en çok tercih edilen ürünlerden başında geliyor.

  1. Motosiklet Termal İçliği

Motosiklet ile kamp yapmak isteyen kişilerin doğa ile iç içe olacaklarını unutmamalı gerekiyor. Kamp yapmaya gittiğinizde geceleri havanın soğuk olması muhtemel. Dolayısıyla daha rahat ve sıcak bir uyku için motosiklet termal içliği edinmenizde yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.