Neden Motosiklet Kullanmalıyız?

Neden Motosiklet Kullanmalıyız?

Neden Motosiklet Kullanmalıyız

Neden motosiklet kullanmalıyız sorusuna cevap olarak; motosiklete karşı herkesin içinde az da olsa sevgi bulunur. Motora karşı çok ön yargılı olunsa da motora binmek için sayılabilecek çok güzel sebepler vardır. Motor kullanımında güvenlik tedbiri alınıp, tam bir ekipman kullanıldığı sürece güvenlidir. Dikkatli ve refleksli kullanmak gerekir. Dikkat dağıtan yollardaki aşırı kaygan ve motorun dengesini bozabilecek birikintilere karşı temkinli olunmalıdır. Kavşaklar da bulunan gök kuşaklarından uzak durulmalı aksi takdirde dikkat dağıtabilir ve araç kayabilir. Daha iyi bir görüş sağlayabilmek için buğu önleyici vizörler kullanılabilir.

  1. Vegisinin düşük olması

Araç vergisi olarak “Motorlu Taşıtlar Vergisi” var. Motor sahibi olanlar diğer araçların vergilerine göre daha az vergi öder ve bu sayede ise birikim yapma imkanı doğar.

  1. Motor Keyfi

Kentin ayrıntılarını en iyi motor kullananlar bilir. Motor gezisinde herkesten daha çok bilgi edinilebilir.

  1. Park Sorunu

Park sorunu neredeyse hiç yaşanmaz. Arabanın park edilemeyeceği yerlere kolaylıkla motor park edilebilir. Yanlış park edilme sorununda arabanın çizilme olasılığı var fakat motosiklette böyle bir sorun yaşanmaz.

Motosiklet Huzur Verir

  1. Motosiklet Huzur Verir

neden motosiklet kullanmalıyız sorusunun en açık cevabı bu başlıktır desek sanırım hata etmiş olmayız. Motosiklet kullanımı yaşanan problemlerden uzaklaşmayı sağlar. Stres, kavga, gürültü gibi tüm şikayetler kaskı takıp motora binince geride kalır. Bu nedenle huzur bulunan yerdir motor.

  1. Karizmatiklik Katar

Motosiklet kıyafetleri insanı olduğundan çok daha karizmatik gösterir. Motosiklete karşı “Tehlikeli” denilmesi biraz da kıskançlıktandır. Eşlerin motora karşı olumsuz olma nedeninin bir sebebi de motor kullanırken daha çok dikkat çektiğinden kıskanıyor olmalarından kaynaklanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Honda CB125 R

  1. Kuralsızlık

Başka araçlarla yapılamayan pek çok şey motor ile kolaylıkla yapılabilir. Doğa ile iç içe ve özgürlüğün tadı yol boyunca çıkarılabilir.

  1. Trafik Sorunu

Özellikle büyük şehirdeki en büyük sorunlardan biri de trafikte yaşanır. Ömrünün büyük bir kısmını yollardaki trafik sorunu ile tüketmek istemeyenler için motosikletin fiziksel avantajıyla bu sorun ortadan kaldırılabilir.

  1. Herkesin İlgisini Çekmek

Karizmatik şekilde motorla gezmek, herkesin ilgisini çekecektir, bundan dolayı her şeye ve herkese karşı temkinli olunması gerekmektedir.

  1. Motorun Gücü

Halk söyleşiyle “Şeytan arabası” denilen bu araç iyi bir eğitim alındığında herkesin gözünde ulaşılmaz yapar.

Instagram : motorlugezgincom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.