Yamaha XMAX 400

Yamaha XMAX 400

Yamaha XMAX 400

Yamaha’ nın en fazla güvendiği modelleri arasında gösterilen Yamaha Xmax 400 modeli, geniş tasarım yapısına sahiptir. Dış tasarımının heybetli ve büyük görüntüsü her ne kadar şehir içi kullanım odağında ciddi endişe uyandırıyor olsa da tasarımında yakalamış olduğu optimum özellikleri ile şehir içerisindeki en yoğun trafiklerde dahi rahat ve dinamik bir kullanım gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle de kullanıcının şehir içi kullanım ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Yamaha XMAX 400

Ayrıca Scooter sınıfı motosiklet modellerinde genellikle tercih edilen yumuşak dokunuşlardan sıyrılmış bir görselliği bulunur. Scooter sınıfına rağmen Yamaha’ nın Xmax 400 için kullanmış olduğu “agresif” tasarımı sportif bir görselliğe sahip olmasını sağlıyor. Scooter sınıfı motosikletlerde en fazla şikayet edilen noktalardan birisi olan rüzgar sorununa karşı geniş ve hacimli kafası ve ön camıyla da etkin bir koruma sağlıyor.

Geniş hacimli tasarımının sağladığı en önemli artılardan birisi ise Yamaha Xmax 400 için bagaj hacmidir. Oldukça geniş bagaj hacmi sayesinde 2 adet Full kask dahi rahatlıkla bagajında tutulabildiği gibi diğer küçük eşyaların koyulabilmesi için dahi yer kalıyor. Bu özelliğiyle de şehir içi kullanım ihtiyaçlarına yanıt verme açısından son derece başarılıdır.

Yamaha Xmax 400 Teknik Özellikleri

Yamaha XMAX 400

Konforun daha fazla ön planda olduğu Yamaha Xmax 400 modelinin sınıfına göre gayet iyi bir performansı bulunuyor. Üzerinde kullanılan motor kapasitesi ile yaklaşık olarak 31 Hp beygir gücüne 7000 Rpm (devir) ile çıkış gerçekleştirebiliyor. 6000 Rpm ile de 33 Nm tork kapasitesine sahiptir. Motor yapısında “CVT” teknolojisi kullanılmıştır. Bu şekilde sürücüye belirli bir kasnak oranıyla vites geçişlerini yapabilme şansı veriyor. Koşullara göre otomatik olarak kendisi vites geçişi olarak tabir edilebilecek yapıyı belirliyor. Gaz tepkisi ise scooter sınıfı açısından gerçekten çok yüksek bir fark oluşturuyor. Motorun gaz koluna dokunulduğu anda hiç bekleme yapmadan, hız artışının elde edilebilmesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir : Motosiklet Mont Seçimi

Yamaha Xmax 400 modeli ortalama olarak 100 km/4.5 litre ile 100 km/4.75 litre gibi bir yakıt tüketim kapasitesi bulunuyor. Ancak daha agresif/sert nitelikli kullanımlarda bu yakıt tüketim oranlarının artışı da mümkündür. Motorun ön tekerleğinde 267 mm hidrolik çift fren sistemi kullanılmış. Arka tekerlekte ise 267 mm hidrolik tek fren sistemi kullanılmış. Stabil mevcut ağırlığı 210 kilogram düzeyinde olan Yamaha Xmax 400 modelinde kullanılan arka tek fren sistemi dolayısıyla bazı noktalarda fren performansında önemli kayıplar yaşanabiliyor. Teknik motor özellikleri dolayısı ile hem şehir içi hem de şehirlerarası kullanım açısından son derece uygun bir modeldir.

Instagram : motorlugezgincom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.