Yeni Başlayanlar İçin Motosiklet Kilit Önerileri

Yeni Başlayanlar İçin Motosiklet Kilit Önerileri

Kendini keşfetmek için, ruhunu özgür bırakan motosiklet tutkunlarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Evlere kapanmaya sebep olan pandemi her ne kadar özgürlüğü kısıtlamış gibi görünse de bir başka bakış açısıyla bizleri kendi içimize yöneltmiştir. Gereksiz kalabalıklara sınır koymak için eşsiz bir fırsat olan pandemi süreci, ruhunu özgür bırakmak isteyenlere bir yol göstermiştir. Motosiklet tutkunları için kilit seçimi son derece önemli bir konudur. Özgürlüğün anahtarı olarak nitelenen motosikletin, güvenliğinden emin olunmalıdır. Burada bahsi geçen güvenlik kavramı da iki manayı çağrıştırmaktadır. Can güvenliği ilk öncelik olduğundan doğru motosiklet seçimi süreci başlatan ilk unsurdur. Peki ya doğru motosikletin güvenliğinden nasıl emin olabiliriz?

Motorlu taşıtlar içerisinde ki suç oranları incelendiğinde, motosiklet çalınma ihbarlarının oldukça yüksek olduğu göze çarpmaktadır. Bu tespit kayıtlara geçen ihbarlar neticesinde elde edilmiştir ancak ne yazık ki kayıtlara geçmeyen çok sayıda kayıp motosiklet vardır. Motosiklet tutkunlarının canını bir hayli yakan bu durumun önüne ancak ve ancak sağlam bir motosiklet kilidi ile geçilebilir.

Yeni başlayanlar için motosiklet kilit önerileri ile karşınızda olduğumuz bu yazımızın size yardımcı olacağını düşünüyoruz ve keyifli okumalar diliyoruz.

Motosiklet Kilidi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

  • Seçeceğiniz motosiklet kilidi ihtiyacınızı karşılayacak kapasitede olmalıdır.
  • Hırsızlık tehlikesine karşı oldukça sağlam olmalıdır.
  • Koparılma ve kesilme tehlikesine karşı kullanılan zincir sarmal yapıda olmalıdır.
  • Kullanılan zincir, motosikletin çizilmemesi için polyester malzeme ile kaplı olmalıdır.
  • Kullanım ömrünü uzatmak için paslanmayan bir zincir tercih edilmelidir.

Kaliteli bir kilide ulaşmak tüm kriterlerin sağlanması ile mümkündür. Motosiklet kilidi, park halindeki motosikletin çalınmasına engel olmak için kullanılan emniyet malzemesidir. Motosiklet kullanıcıları, kilit seçimi konusunda bazı tereddütler yaşamaktadırlar. Bu tereddütleri bir nebze de olsa gidermek amacıyla hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra yeni başlayanlar için motosiklet kilit önerileri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Motosiklet Kilit Tavsiyeleri

Onlarca çeşide sahip olan motosiklet kilitleri içerisinde bir seçim yapmak pek kolay olmayacaktır. Sizlere sunacağımız bazı kilit tavsiyelerini, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sıralayarak bir karara varabilirsiniz. Unutmamanız gereken esas şey ise, kalite ile güvenilirliğin doğru orantılı olduğudur.

Abus 290 Element Kırmızı Disk Kilit

Popülaritesi oldukça yüksek olan abus alarmlı disk kilitler, hırsızlık sorununu kökten çözmek için tasarlanmıştır. Caydırıcı bir etkiye sahip olan abus alarmlı disk kilitler 3D konumlandırma sistemine sahiptir. Şarjlı alarm sistemiyle, şarj belirlenen seviyenin altına indiğinde kırmızı ışık ile kullanıcıya uyarı vermektedir.

ABUS 8008 Granit Detecto Alarmlı Disk Kilit

Motosiklet kilitleri sahip oldukları zincir yapısı ile kullanıcıları tedirgin etmektedir. Zincir, makas ile kolaylıkla kesilebilen bir yapıya sahiptir. Bu korkuları yok etmek için tasarlanan abus 8008 granit detecto alarmlı disk kilit, üstün bir koruma sistemine sahiptir. Zincir çift sarmal sistemine sahiptir. Birçok renk ve seçeneğe sahip olan bu ürüne bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Oxford Alarmlı Disk Kilidi

Dayanıklı yapısı ile göze çarpan bu ürün, oldukça sağlam bir şekilde tasarlanmıştır. Kesilmelere karşı ekstra dirençli bir zincire ve 10 mm sertleştirilmiş kilit pimine sahiptir. Oldukça estetik bir dış görünüşe sahip olan bu ürün 3 anahtara sahiptir. Anahtarı kaybetme gibi bir durum ile karşılaştığınızda tedirgin olmanıza gerek kalmayacaktır. Entegre bir başlık sistemine sahip olan bu kilidin, kullanım dışı olduğunda da muhafaza edilmesi son derece kolay olacaktır.

Oxford Trip-Wire Halat Kilidi

Yeni başlayanlar için önerebileceğimiz bir diğer kilit çeşidi ise oxford trip-wire halat kilidi olacaktır. 150 cm uzunluğuna sahip olan bu ürün 15 mm kalınlığındadır. Oldukça sağlam bir yapıda olan bu ürünün kullanımı ise diğer kilit modellerine kıyasla çok daha kolaydır. Çelik kilitleme mekanizması en iyi markalar kadar güçlü olan bu ürünün en büyük avantajı ise fiyatının uygun oluşudur. Şarjlı bir yapıya sahip olmaması, maliyeti düşürürken şarjın unutulması durumunda yaşanabilecek mağduriyetlerinde önüne geçilmesi sağlanmış olur. İki farklı çeşidi ile satışa sunulan bu ürün de ayırt edici olan detay zincir kaplamasıdır. İlk seçenek kumaşla, ikinci seçenek ise plastik ile kaplanmıştır. Zincirin bir örtücü ile kaplanması, motosikletinizin çizilmesini engelleyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We love google.

Site hakları DMCA şirketi tarafından korunmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Bu Sitenin Ziyaretçilerin Güvenliği Comodo SSL ile Sağlanmaktadır.